Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:100512 Library:30308 in /www/doc/www.sanquis.cz/www/config.php on line 8
SANQUIS - 2016/103 Koncert k 30. výročí vzniku Guarneri Trio Prague


Koncert k 30. výročí vzniku Guarneri Trio Prague
Irena Jirků  
SANQUIS č.103/2016, str. 1

Za 30 let své kariéry se Guarneri Trio Prague, hrající po celou dobu ve složení Ivan Klánský - klavír,  Čeněk Pavlík - housle a Marek Jerie - violoncello, stalo na poli komorní hry skutečným pojmem. Hra tohoto špičkového klavírního tria je charakteristická oduševnělou souhrou muzikantských individualit a intenzivního porozumění skladbě, svým nadšeným muzicírováním připraví posluchačům vždy nevšední zážitek. Jejich nahrávky jsou v archivech BBC, Radio France, ORF, DRS 2, NDR, SWR, Českého rozhlasu a dalších prestižních rozhlasových stanic. Mimořádná je také diskografie souboru, která čítá na 24 titulů, z toho téměř polovina je oceněných Zlatým Diapasonem a Choc du Monde. 
V roce 2016 slaví tento uznávaný soubor už třicáté narozeniny, a to v Rudolfinu, v rámci festivalu Pražské jaro. Koncert Guarneri Trio Prague bude jistě neopakovatelným zážitkem.

Koncert:  Guarneri Trio Prague, Rudolfinum - festival Pražské jaro, 21.5. 2016, 19:00 hod
Program: 
L. Fišer: Klavírní trio
F. Mendelssohn-Bartholdy: Klavírní trio c moll op. 66
A. Dvořák: Klavírní trio f moll, op. 65
www.festival.cz

Více informací o Guarneri Trio Prague najdete
v archivu Sanquisu, na jehož stránkách jsme věnovali všem třem hudebníkům i jejich spolupracovníkům řadu článků. Zde výběr: 
o Ivanu Klánském a o Čeňkovi Pavlíkovi.
Dvojrozhovor s Beatrix a Markem Jeriovými čtěte zde.

Ukázky: Trio G major Hob. XV:25, Andante, Trio G major Hob. XV:25, Allegro all Ongareseobsah čísla 103 ročník 2016

poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA