Editorial (Sanquis 77)
Irena Jirků  
SANQUIS č.77/2010, str. 8

Náš pan profesor Pelc nám vždy dával praktické rady pro začínající ilustrátory. Říkal: Jděte do redakce některého časopisu a projevte přání ilustrovat nějakou povídku. Mějte desky s vašimi kresbami a nabídněte je k prohlídce. Zkušený redaktor se tím nebude zabývat a hned vás vyhodí. Zjistěte si předtím, zda redakce nemá ještě jeden vchod, existuje-li, pak vejděte po chvilce tím druhým vchodem. Celá situace se bude opakovat, ale následující dny změkne i ten nejostřílenější redaktor a nabídne vám jakousi krátkou povídku. Tím se stanete proti jeho vůli stálým spolupracovníkem časopisu...
Cituji z knížky Bornova čítanka a samozřejmě vím, že naším stálým spolupracovníkem se Adolf Born nikdy nestane. Už dávno nemusí dobývat redakce zadním vchodem, už dlouhé roky si sám vybírá, k jaké povídce, románu, cestopisu či pohádce bude kreslit své obrázky. A co víc! Knížky si v poslední době sám také píše i maluje. Teď zrovna chystá velkou monografii. Nicméně, když jsem zazvonila u jeho domu, košem jsem nedostala, a tak se teď raduju, že naše květnové číslo se nese v jeho hravém duchu. To číslo si s sebou totiž vezmeme na veletrh Svět knihy a budeme si tam hrát.
Kdo namaluje, vyfotí, slepí, prostě vytvoří nejzajímavější titulní stránku pro Sanquis? Náš workshop pro všechny tvořivé děti začíná v sobotu 15. května po poledni, vítěz – jak jinak – bude po zásluze odměněn.
Mimochodem, kdy jste si naposledy koupili krásnou knížku?
                        Irena Jirků, šéfredaktorka


repro vpravo: Bornova čítanka, vydalo nakl. Slovart, 2007
obsah čísla 77 ročník 2010

poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA