Když studenti dělají divadlo

Divadlo Spektákl, které tvoří studenti a čerství absolventi pražské DAMU má pro letošní sezonu připraveny ve Studiu Švandova divadla tři nové premiéry. Jako první uvedou  Goethova Fausta, jehož nastudování se ujal student čtvrtého ročníku režie Katedry činoherního divadla Norbert Závodský.
 


Divadlo Spektákl ve Studiu Švandova divadla:

29. 10. od 19:00 – Faust
4. 11. od 19:00 – Faust
16. 11. od 19:00 – Maryšo! Evo! Dom!
17. 11. od 19:00 – Zmoudření dona Quijota


www.svandovodivadlo.cz

Faust bude mít premiéru na konci října

 „Naše umělecké plány se drží snahy interpretovat klasická dramatická a literární díla z pohledu nejmladší divácké generace a zkoumání proměn hodnot v nich zachycených,“ říká Jan Holec, umělecký šéf souboru. Na to naváže i nové nastudování Fausta v překladu Olgy Maškové v hlavních rolích s Filipem Březinou, Denisou Barešovou, Vojtěchem Vodochodským a Vladimírem Pokorným.
„V našem podání je Faust zbaven velkoleposti a patosu. Hlavní myšlenkou je, že pro každého člověka existuje jiná, zcela konkrétní podoba Mefista a že tento Mefisto je nucen pronásledovat a svádět lidské duše stále znovu a znovu. Také ďábla však unavuje věčný koloběh zmaru a umírání,“ vysvětluje Závodský, režisér inscenace.

Maryšo! Evo! Dom!
Zmoudření Dona Quijota

 
Další novinky, které Divadlo Spektákl v letošní sezoně uvede, jsou naplánovány na rok 2017.
Na začátku března představí vlastní adaptaci novely Kronika ohlášené smrti podle předlohy G. G. Márqueze a v červnu pak adaptaci polské sci-fi Solaris, jejímž autorem je Stanisław Lem.
Ve Švandově divadle také už uvádí inscenace Evo! Maryšo! Dom! a Zmoudření Dona Quijota.


Zdroj a foto: Divadlo Spektáklposlat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA