Hudba pro ty, kteří chtějí objevovat

Tak by také mohl znít propagační slogan pro  Moravia Music Fest. Slavná jména na tomto mezinárodním jazzovém  festivalu, který se na podzim koná už podeváté v Brně, nehrají nejdůležitější roli, inspirativnější je překvapení a nové hudební zážitky. Letos se o ně postarají třeba Jan Smigmator & Swinging nebo francoužští Electro Deluxe v čele s Jamesem Copleym.

 
MORAVIA MUSIC FEST
říjen a listopad 2016, Brno
www.moraviamusicfest.cz

Electro Deluxe přijedou z Francie.


Mezinárodní hudební festival MORAVIA MUSIC FEST každoročně uvádí široké spektrum špičkových hudebních interpretů jazzové hudby a příbuzných žánrů. V minulých letech na něm – mimo jiné  – vystoupili třeba  Victor Bailey, Ernie Watts či Kurt Elling, pravděpodobně nejlepší jazzový zpěvák současnosti.
Letošní 9. ročník festivalu zahájí 10. října v brněnském Metro Music Baru tentokrát Jan Smigmator & Swinging,  po něm bude následovat  rumunská kapela Fanfara Transilvania (12. 10.), oceněná titulem „Oscar Folklor Award“ z italského festivalu Mondiale del Folklore Gorizia.

Bratislava Hot Serenaders patří ke světové špičce


Ač se v Brně na slavné tváře ehraje, přece jen hvězdou letošního festivalu  zřejmě bude britské vokální trio The Puppini Sisters. Tyto tři dámy zpívají v mnoha oblíbených klubech a koncertních sálech po celém světě, spolupracují s Michaelem Bubbléem a sklízejí aplaus pro svůj osobitý styl.
Dramaturgie festivalu se letos opět zaměří také na big bandy, mezi nimi nebude chybět třeba Gustav Brom Big band (17. 10.), nebo světová špička hot-jazzu Bratislava Hot Serenaders (21. 11.) pod vedením trumpetisty Juraje Bartoše. Vystoupí také Pražský big band Milana Svobody (14. 11.) s výhradně vlastními originálními kompozicemi, Big Band VOŠ Konzervatoře Jaroslava Ježka (31. 10.) a jazzový orchestr Concept Art Orchestra (28. 11.).
 „Vždycky se mi líbil způsob kulturního života v Rakousku, kde lidé rádi objevují nové věci a návštěvy koncertů jsou jejich pravidelnou náplní večerů,“ říká ředitel festivalu Josef Buchta. „Navíc mne baví vídat návštěvníky, kteří právě slyšeli něco nového a reagují slovy: Chceme je vidět znovu. To je vždy dobrá zpráva.“

Concept Art Orchestra vystoupí v listopadu
 
Zdroj: www.moraviamusicfest.cz, foto – archiv interpretů


poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA