Zrcadlo, zrcadlo...

Ať už vytvářejí nábytek či keramické solitéry, vždy se inspirují přírodou. Designérské studio Revír, založené v roce 2015 Miroslavem Nachlingerem a Martinou Kleinovou, hledá spojení mezi moderní formou a přírodním materiálem. Jejich první společná autorská prezentace představuje motiv zrcadlení a odrazů.


STUDIO REVÍR ODRÁŽÍ
15. 6. 2016 – 2. 9. 2016,
showroom Studia Kvalitář, Senovážné náměstí 17, Praha
www.studiorevir.cz


Židle Srna, věšák Lišák nebo zrcadlo Planety. Objekty, které odkazují k morfologii fauny a flory, ale přesto působí moderně a svěže. Výběr materiálu je velmi pečlivý – vždy přírodní, odolný a kvalitní, ovšem zpracovaných do čistých moderních linek.  Staletá řezbářská tradice v rodině navíc dovoluje Miroslavu Nachlingerovi zpracovávat masivní dřevo, sklo a kov pomocí speciálních řemeslných technik. Díky tomu můžeme vidět spojení nejen přírody a moderny, ale i rukodělné práce a současných trendů – tedy detailů a důrazu na funkčnost.

Věšák Lišák


Autorská instalace v showroomu pražského studia Kvalitář spočívá v motivu zrcadlení a různých druhů odrazů. Modely se tak dají natáčet do nejrůznějších úhlů, získávají nové tvary, směry, proporce. Navíc samotné zrcadlo je téměř poznávacím znamením této mladé návrhářské dvojice – představili jej už na Designbloku, veletrhu Northmodern a výstavě MeeD, design without borders.  

 


Martina Kleinová (*1989)
Narodila v České Lípě. Vystudovala na Fakultě Umění a Designu v Ústí nad Labem, nejprve v zaměření ateliéru Produktového designu u doc. ak. soch Alexiuse Appla, později u MgA. Jana Čapka.

Miroslav Nachlinger (*1988)
Pochází z Prachatic, vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze – obor Konstrukce nábytku a design interiéru. Vysokou školu v ateliéru Design Interiéru na FUD UJEP vystudoval pod vedením Prof. Akad. arch. Jana Fišera.

 
Zdroj: www.studiorevir.cz , foto: archiv autorů


poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA