Balet, obrazy, sochy a nekonečné nebe nad hlavou


Nikola Márová, Alexandr Katsapov, Andrea Kramešová, Michal Štípa... Sólisté baletu Národního divadla se sejdou 20. srpna 2016 při ojedinělém představení Ej,lásko a Mariin sen v Litomyšli. Představení bude uvedeno u příležitosti výtvarného projektu Daniela Pešty „Záznamy noční hlavy” v tamní White Gallery.


Ej lásko, balet Národního divadla Praha vystoupí v litomyšlské White Gallery při jediném představení - 20. 8. 2016 ve 21:00 hod.
Daniel Pešta: Záznamy noční hlavy. Výstava je otevřena od 12.6. do 30.9. 2016
Více na www.whitegallery. cz

Foto: archiv galerie


Snažíme se stejně jako ostatní litomyšlské galerie všem příchozím předkládat nové a snad i čím dál zajímavější projekty. Litomyšl se stala za poslední léta alternativnou kulturním akcím v metropolích, vysvětluje majitel White Gallery Martin Janda. Podle jeho slov je tato osobitá galerie místem, kde zažitek z moderní architektury vsazené do bujné vesnické vegetace a umocněný ještě neobvyklými uměleckými díly dovede snad každého návštěvníka zklidnit a pozitivně naladit.
K propojení baletu s výtvarným uměním přitom došlo vlastně automaticky, protože bylo už zakódováno v konceptu výstavy Daniela Pešty. Ten oproti premiéře na Benátském bienále, kde byly tyto jeho artefakty letos vystaveny, rozšířil expozici o dílo nazvané  „Gravitation Zero II”,  které je poctou zesnulé významné choreografce Pine Bausch. Autor v něm pomocí dvacítky ženských těl, transformovaných do podoby barokních madon, vytváří vizuální řád formace baletních postav. Když pak skuteční tanečníci vstoupí na louku a v legendární choreografii Petra Zusky zatančí podobenství o lásce, vlastně to bude jen zhmotnění snu výtvarníka.

zdroj: www.whitegallery.cz a www.narodni-divadlo.cz


Repro: Národní divadlo Praha


poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA