Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:100512 Library:30308 in /www/doc/www.sanquis.cz/www/config.php on line 8
SANQUIS - odborný a společenský časopis pro lékaře


Divoká jízda s Robertem Plantem


Své první nahrávky natočil v roce 1966, první kapelu Band of Joy založil hned rok poté. Proslavil se jedinečným stylem, ve kterém se odráží vášeň pro blues, africkou hudbu, psychedelický rock i moderní elektroniku. Jeho rock and roll je nezapomenutelný – a stejně tak i on sám. Zpěvák Robert Plant vystoupil 27. 7. 2016 v plzeňském amfiteátru Lochotín a  zase zářil. Tentokrát v doprovodu Sensational Space Shifters.


Robert Plant and The Sensational Space Shifters
27. 7. 2016 od 19:00
Amfiteátr Lochotín, Plzeň
 
Robert Plant v časech s Led Zepellin, wikipedia. org

Kariéra zpěváka, jež se posléze stal hlasem Led Zepellin,  začala se skupinou Band of Joy, kterou založil společně s bubeníkem Johnem Bonhamem. Zakrátko je doplnili kytarista Jimmy Page a basista John Paul Jones, a dali tak vzniknout „New Yardbirds“, kteří se posléze transformovali do slavné Led Zeppelin. Divoká jízda s kapelou, jež se stala jednou z nejvýznamnějších, nejúspěšnějších a nejvlivnějších v historii rockové hudby (dala prakticky vzniknout heavy metalu a dalším odnožím rockové hudby) trvala od roku 1968 do roku 1980, kdy zemřel bubeník John Bonham. Pro ostaní členy kapely byl nenahradiltený, takže se Led Zeppelin rozešli.
Tehdy Plant začal uplatňovat svůj široký hudební záběr i v rámci sólových projektů, ve kterých se k němu mimo jiné připojil například Jimmy Page. Plant vydával desky také s kapelami jako The Honeydrippers, Priory of Brion nebo Strange Sensation.
Dnes je považován za jednoho z nejvýznamnějších rockových zpěváků. Roku 2008 se dostal v žebříčku časopisu Rolling Stone na 15. místo mezi 100 největších zpěváků rock and rollu a v roce 2011 ho čtenáři téhož časopisu označili za nejlepšího ze všech rockových zpěváků.

Robert Plant se svou kapelou v roce 2016. archiv kapely


Sensational Space Shifters je Plantovou doposud poslední skupinou.
Poprvé zahrála v roce 2012 v Anglii, a ještě téhož roku vydala záznam z koncertu pojmenovaný  Sensational Space Shifters. Roku 2014 vyšlo její vůbec první album s Robertem Plantem (zpěvákovo desáté sólové).poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA