Sochy v pražských ulicích

Sedmimetrový Otazník plující na hladině Vltavy, jehož autorem je japonský umělec Junichiro Ishii, či tajemné postavy Kokonů ve Františkánské zahradě, které vytvořil Mexičan Alberto Aragón Reyes. Anebo železná monstra jakoby z jiných planet, jež před výstavním pavilonem v Holešovicích postavil Čestmír Suška...  Na mnoha pražských místech se až do konce září můžete setkat se současným sochařským uměním. Druhý ročník festivalu SCULPTURE LINE představuje práce renomovaných domácích i zahraničních autorů, jež v kontextu pražských ulic získávají na dalším rozměru. A příběhu.

 
Sochy budou postupně instalovány na nejrůznějších lokalitách během léta. Více informací včetně mapy s vyznačenými instalacemi najdete na www.sculptureline.cz.

Foto: Alberto Aragón Reyes – Kokon, Františkánská zahrada

 
„Loňský první ročník nám potvrdil, že podobná akce, která by přinesla aktuální sochařské umění do ulic Prahy v centru i mimo něj, hlavnímu městu sluší, konstatuje zakladatel a ředitel festivalu Ondřej Škarka a dodává: „SCULPTURE LINE přichází za obyvateli a návštěvníky Prahy a chce aby se se sochou či instalací potkali v přirozeném prostředí svého každodenního života. Nabízí jim příležitost nového pohledu na známá a všední místa, možnost odkrýt v nich nové a neznámé příběhy. 

Jakub Flejšar: Sedící figury (kov a dřevo) Instalace: Botanická zahrada Praha


Loňský ročník festivalu vzbudil zaslouženou pozornost, mezi dvaceti sochami šestnácti autorů zaujala variace na Buddhovu sochu na Letišti Václava Havla, Průzkumníci vznášející se na hladině Vltavy, Sedící figury coby lavička v Botanické zahradě nebo humor nepostrádající Pradleny a Velké prádlo na nádvoří Novoměstské radnice.
Letošní festival představuje opět řadu originálních soch a instalací, kromě již zmíněných děl také například tři Manty Michala Trpáka na Novoměstské radnici, Nohy z vody Kurta Gebauera nebo instalaci rakouské umělkyně Ony B Seno už je suché v horách, která poněkud nečekaným způsobem vzdává hold Karlu IV.

Ona B.: Seno už je suché v horách (dřevo) Maltézské náměstí 471/1
Lukáš Rais: Strom (svařované železo) Výstaviště Holešovice
Štěpán Čapek: Gertruda Bubenská 1, průčelí Chemistry Gallery
Alexandra Koláčková: Sofa (vysoko pálená šamotová hlína) Nemocnice Na Bulovce
Riccardo Cordero: Meteorite (broušená ocel) Baarův park, Michle
Junichiro Ishii: Le point d´interrogation (dřevo) Vltava, Masarykovo nábřeží
Čestmír Suška: Tichý rozhovor (ocel) Výstaviště Holešovice
Štěpán Šefr: Nohob (železobeton) Bobová dráha Prosek, Prosecká ul.
 Všechna foto: archiv Sculpture Line


poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA