Vlci na Šumavě. Seznamte se!

Zdálo se, že z Česka zmizel navždy – dnes se však po dlouhé době začal pomalu vracet, čehož příkladem budiž šumavská vesnice Srní. Tady ochránci přírody dokonce pro mladou vlčí smečku zřídili výběh o třech hektarech lesa. Šelmy zde mají dostatek prostoru i svobody, aby mohly vést spokojený a takřka nerušený život. Jen díky dřevěné lávce ve výšce šesti metrů nad zemí je návštěvníci mohou někdy i zahlédnout. Zrovna nedávno se tady narodila vlčátka.


Návštěvnické centrum Srní
otevřeno květen a červen do 8:30 do 16:00 hod, celé prázdniny do 16:30 hod

Více informací o NC: 
•na telefonu 731 530 267
•e-mail: ncsrni@npsumava.cz
 

Foto: archiv Návštěvnické centrum Srní

 
Naprosto unikátní výběh s vlky a naučnou stezku otevřeli loni v Srní na Šumavě. Visutá pozorovací stezka je dlouhá 300 metrů. Je to de facto dřevěná lávka ve výšce čtyř až šesti metrů nad zemí, odkud lze pozorovat vlčí smečku, do níž právě přibyla nová mláďata. Mimo výběh vede naučný okruh, který návštěvníky seznámí se stopami šelem vyskytujících se na Šumavě a některými tamními stromy a rostlinami. Na je také řada pozorovacích přístřešků, laviček a informačních cedulí, díky nimž se dozvíte další zajímavosti ze života vlků, pro něž se staly domovem tyto tři hektary lesa.
Doporučujeme zastavit se také v návštěvnickém centru Správy národního parku Šumava, který sídlí v energeticky pasivním domě. Tady expozice o návratu šelem na Šumavu pokračuje...


Návštěvnické centrum:
•Energeticky pasivní dům s rekuperací vzduchu a technologiemi příznivými k životnímu prostředí, energie je získávána z obnovitelných zdrojů.
•Návštěvníci s pohybovým omezením mohou v expozici pomocí ovládané kamery sledovat vlky ve výběhu.
 
Areál:
•Výběh s vlky o rozloze cca 3 ha
•Uprostřed výběhu vede 300 m dlouhá lávka, vyvýšená 3-4 m nad terénem, s pozorovacími přístřešky.
 
Více informací na telefonu 731 530 267
•e-mail: ncsrni@npsumava.cz
•Výchozí bod - parkoviště návštěvnického centra - 49.0757719N, 13.4865536E

Návštěvnické centrum Srní
Mapka vyhlídkové "vlčí" trasy


poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA