Aukce pro Paraple

Sfinga Josefa Drtikola, letící ptáci Ivany Lomové či žvýkačky Pasty Onera... Galerie Kodl pořádá 29. května v pražském Paláci Žofín svou další aukci, přičemž výtěžek z prodeje prvních 10 obrazů a výtvarných děl půjde na pomoc lidem na vozíku s poškozením míchy. Předaukční výstava je otevřena v sídle Galerie Kodl na Národní třídě do 28. května.

3. aukce výtvarného umění pro Centrum Paraple,
Palác Žofín – 29. 5. 2016 od 13:00

www.paraple.cz, www.galeriekodl.cz

Centrum Paraple má velkou šanci získat další peníze pro svou činnost. Spojilo své síly s renomovanou Galerií Kodl a ta v rámci svého 76. aukčního dne uspořádá 29. května 2016 v Paláci Žofín také dražbu výtvarného umění pro Centrum Paraple. Patrony aukce jsou Zdeněk Svěrák a Jan Kačer.


Ivana Lomová: Ptáci
„Na samém počátku našich dobročinných aukcí byl jeden příjemný večer přímo v Centru Paraple. Tehdy v té nesmírně milé a spontánní atmosféře vznikla myšlenka nestát jen opodál a pokusit se aspoň trochu pomoci tam, kde je to skutečně třeba. Finanční dar mi však připadal všední a poněkud bez nápadu. Protože je můj život spojen s obrazy, hledal jsem jako vždy cestu tímto směrem. Nejlepší nápady většinou přicházejí ve společnosti dobrých kamarádů. František Vyskočil dodal impuls a Jan Kačer vymyslel současnou podobu. A tak jsme všichni spojili síly a odměnou nám nebyl jen povzbudivý úspěch, ale i milý úsměv na tváři těch, kteří to potřebují,“ vysvětluje Martin Kodl, zakladatel a majitel galerie.
Centrum Paraple díky předcházejícím dvěma aukcím v roce 2015 získalo na svou činnost už 1 583 000 Kč.
Co je Paraple
Centrum Paraple, o. p. s. pomáhá lidem na vozíku s poškozením míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci a vrátit se zpátky do plného, aktivního života. Svými službami jako poradenství a sociální rehabilitace, sportovními kurzy, programem zdravého životního stylu a tematickými programy jako např. „Máma‐táta na vozíku“ motivuje a podporuje své klienty v úsilí o samostatnost, nezávislost, společenské a pracovní uplatnění. 
František Drtikol: Matka země
Pasta Orner: Success is the Best Revenqe
Jaroslav Róna: Rybář


poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA