Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:100512 Library:30308 in /www/doc/www.sanquis.cz/www/config.php on line 8
SANQUIS - odborný a společenský časopis pro lékaře


Viktor Krejčí: Lesk světa
Jana Nekolová  

Svět Viktora Krejčího je světem filozofa, s uceleným duchovním názorem na lidskou existenci, v níž nechybí kosmický optimismus. Je to vize, která se v obraze promítá do snímků – symbolů, v nichž to, co je zaostřené, vyvěrá z naznačeného, a celý snímek míří k jistotě. Tak Viktor Krejčí vidí myšlenkou a myslí v obraze. Jeho fotografie splňují tři nutné ctnosti, které jsou podmínkou nejenom tvorby, ale i veškeré poctivosti ve vztazích člověka k tomu, čím je obklopen.  Jsou jimi Ticho, Bdělost a Vážnost. Ticho vyvěrá ze snímků Viktora Krejčího, zhotovených za bdělého vědomí, jisto si vážností daného úkolu,  píše v úvodu fotografické publikace  Petr Helbich.
Viktor Krejčí je nejen fotografem, je i malířem, básníkem, filosofem, publicistou, autorem povídek esejů, komentářů. 

Kniha fotografií Lesk světa byla vydána k příležitosti autorovy výstavy v Galerii u Betlémské kaple.
www.galerieubetlemskekaple.cz

 
Rozhovory o výtvarném umění
Malíř, fotograf, básník, filosof a publicista Viktor Krejčí se narodil 17. 7. 1958 v Praze.
Vyrůstal v umělecky založené rodině a fotografovat začal už ve třinácti letech. Silně na něj působila krajina Podřipska, kde žili jeho prarodiče. Souběžně s výtvarnými zájmy se zabýval filosofií umění a filosofií obecně.
Před svými osmnáctými narozeninami se seznámil s geniálním výtvarníkem, fotografem Janem Svobodu, se kterým se přátelil až do jeho smrti. Vedli rozsáhlé rozhovory o výtvarném umění, literatuře, filosofii, hudbě, politice a životě vůbec, poslouchali spolu vážnou hudbu nebo jenom mlčeli. Toto setkání pro něj mělo velký význam v obecně lidském i uměleckém smyslu.
Po roce 1989 začal působit v médiích v redaktorských a manažerských pozicích. Pracoval pro rozhlas, televizi, tištěná i internetová média. Je autorem množství zpravodajských článků, komentářů, analýz, rozhovorů a dokumentů.

Foto: archiv galerie


poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA