Věda a umění, rozum versus krása

Jaký mají exaktní vědci vztah k umění? Jaká je myšlenková, principiální i praktická koexistence vědy a umění? Druhý díl úspěšné publikace O umění s rozumem přináší další zajímavé názory. Mezi nimi jsou například myšlenky profesora Bruce Browna z univerzity v anglickém Brightonu, Henka Borgdorffa z Královské konzervatoře v Haagu, českého výtvarníka Jiřího Davida nebo spisovatelky Daniely Fischerové.

Miroslav Zelinský, Miloslav Klíma – O umění s rozumem II
Nakladatelství Host, 2016
www.nakladatelstvi.hostbrno.cz

Repro: archiv nakl. Host

 
Volné pokračování úspěšné publikace, v níž se exaktní vědci svěřovali se svým vztahem k umění. V novém titulu na toto téma navazují další osobnosti a uvažují o souvisejících tématech. Jedním z nich jsou také zkušenosti vědců a umělců, kteří žijí v zahraničí a přemýšlejí nejen nad principiální koexistencí vědy a umění, ale také nad zcela praktickou stránkou věci - jejich každodenním soužitím a propojením pomocí institucí, jež k tomu účelu byly zřízeny. Publikace vychází z příspěvků mezinárodní konference konané na podzim roku 2015 v Praze.

Repro: archiv nakl.Host

Doporučujeme:

O umění s rozumem (poprvé)
První kniha kompletující tři desítky názorů na vztah umění a vědy - z per našich předních exaktních a společenských vědců a lékařů- , vyšla v nakladatelství Host v roce 2015. Řešitelé projektu Registru uměleckých výstupů (RUV), který se snaží zrovnoprávnit financování vysokých uměleckých škol a škol s uměleckými programy s ostatními univerzitami a vysokými školami, vyzvali k tehdy k zamyšlení na šedesát českých a slovenských vědeckých osobností, z nichž svými texty přispěly bezmála tři desítky. Zúčastnil se také doyen světové sociologie profesor Zygmunt Bauman.

O umění s rozumem,
editoři Miroslav Zelinský, Miloslav Klíma, Miroslav Plešák
Nakladatelství Host, 2015
www.nakladatelstvi.hostbrno.cz










poslat e-mailem



SANQUIS PLUS




GALERIE SANQUIS




ORBIS PICTUS



PORADNA