Technika
Günter Bartoš  
SANQUIS č.86/2011, str. 56

DNA doma nebo v garáži
Přístroj Personal Genome Machine od americké firmy Ion Torrent umí sekvencovat DNA a jeho cena (okolo 50 000 dolarů) je ve srovnání s konkurencí desetinová. Stane se z analýzy DNA malá živnost, nebo dokonce hobby?
 

 www.iontorrent.com


 
Měření tlaku s iPhonem
 
Měření tlaku s iPhonem Stačí připojit monitor krevního tlaku Withings k iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch a hned víte, jak jste na tom s tlakem. Užitečné zařízení s ohledem na to, že čtvrtina světové populace trpí hypertenzí.
 
www.withings.com

 

Tablet Samsung s klávesnicí
 
 
Malé počítače prý v nadcházejících letech vytlačí tablety, které lépe padnou do ruky. Psaní na dotykovém displeji však není příliš pohodlné, a proto Samsung vymyslel elegantního hybrida Sliding PC7 s vysouvací klávesnicí – tedy něco mezi notebookem a tabletem.
 
www.samsung.com/cz


 
Jednokolka pro Večerníčka
 
Po elektrických kolech a drahém vozítku Segway přichází další alternativa, jak se pohodlně pohybovat na krátké vzdálenosti po městě. Self Balancing Unicykle (zkráceně SBU) pohání elektrický motor o výkonu 1 kW, energii dodávají nejmodernější baterie na bázi lithia (LiFePO4) a tři gyroskopy se starají o to, aby udržel rovnováhu i nemotora. Nemusíte šlapat, nemusíte být Večerníček nebo cirkusový umělec. Podle výrobce ke zvládnutí jízdy stačí 20 minut tréninku. 
 
www.focusdesigns.com
  
Foto: archiv firemobsah čísla 86 ročník 2011

poslat e-mailemSANQUIS PLUS
GALERIE SANQUIS
ORBIS PICTUSPORADNA